WhatsApp Kullanımı İçin Paylaşılan Veriler Nedir

WhatsApp Kullanımı İçin Paylaşılan Veriler Nedir?

WhatsApp Kullanımı İçin Paylaşılan Veriler Nedir
WhatsApp Kullanımı İçin Paylaşılan Veriler

Sosyal medya da gündem konusu WhatsApp ekranlarına gelen uyarı ortalığı biraz karıştırdı. Gelen uyarıya göre WhatsApp sahibi olan Facebook firmasıyla verilerinizi paylaşmamanız halinde 8 Şubat sonrasında uygulamayı kullanımınız engellenecek.

WhatsApp’ın Topladığı Bilgiler Ne?

-Hesap Bilgileri
-Mesajlar
-Bağlantılar
-Durum Bilgisi
-İşlem ve Ödeme Verileri
-Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler
-Kullanım ve Kayıt Bilgileri
-Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
-Konum Bilgileri
-Çerezler
-Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler
-Kullanıcı Şikayetleri
-WhatsApp’taki İşletmeler
-Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları
-Üçüncü Taraf Hizmetleri

Listeyi gördüğünüzde korkutucu görünüyor değil mi? Ama biz bu verileri hatta bundan daha fazlasını zaten uzun süredir sadece WhatsApp değil kullandığımız uygulama ve farkı platformlar ile paylaşıyoruz. WhatsApp zaten sahip olduğu bu verilere artık yasal olarak da sahip olmak için bu şekilde şart getirdi. Yani kabul ettiğinizde ekstra farklı bir bilgi paylaşımı olmayacak.

Eşinizle sohbet ederken yeni ütü almayı konuşurken tüm sosyal medyada bunla alakalı reklamların karşınıza çıkması bu tür verilerin paylaşımı sayesinde olmaktadır.

 

Facebook ile Veri Paylaşımı Tehlikeli Mi?

Gündem konusu olan bu durum zaten uzun zamandır olan veri paylaşımı. Facebook bunu sadece Whatsapp platformu için kağıt üzerinde de yasal hale getirdi. Yani kabul etmenizin size ekstradan bir tehdit oluşturacağını düşünmüyorum. Sadece internette bilgilerinizin Whatsapp harici tüm platformlarda da aynı şekilde kullandığını bilerek davranmaya dikkat etmenizde fayda var.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir