Kurban Bayramı Tatili

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Dini bayramlarımızdan biri olan kurban bayramı için geri sayım başladı. Bayramın ayrı bir sevinci var evet ama ne yazık ki kabul edelim ki en büyük sevinç ise tatil olacak olması. Bayram tatilleri de olmasa yıllık izinler haricinde işe bir mola verilmesi mümkün değil. Kurban bayramı tatili kaç gün sorusu için bakanlıktan hala son dakika açıklaması bekleniyor ancak bu sefer 9 gün tatil olmayacak gibi.

Kurban Bayram Tatili Kaç Gün
Kurban Bayram Tatili Kaç Gün

2019 kurban bayramı için şu an tatil 10-11-12-13-14 Ağustos tarihi olmakta. 10 Ağustos Arife günü olmasının yanı sıra Cumartesi olduğu için devlet kurumlarında zaten tatil olurken özel sektörde de birçok firma bu günü yarım gün olarak çalışanına yansıtıyor. Bayramın ilk günü ise 11 Ağustos Pazar günü olurken son gün 14 Ağustos’a kadar genel olarak tüm kurumlar resmi tatil. Memurlar için arada sadece Perşembe ve Cuma kaldığı için 9 gün tatil beklentisi uzun süre devam etti ancak bakanlık bu konuya sıcak bıkmayarak ek süre verilmeyeceğini açıkça belirtti.

Bu sene Kurban bayramı ne zaman sorularına cevabımız 10 Ağustos Cumartesi Arife günü ve 11 Ağustos Pazar günü başlayarak son gün 14 Ağustos Çarşamba günü.

Kurban Bayramı Ne Zaman Kaç Gün Tatil
Kurban Bayramı Ne Zaman Kaç Gün Tatil

2020 kurban bayramı ne zaman soruları ise şimdiden cevap arıyor. 2020 kuran arifesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk gelirken 31 Temmuz Cuma bayramın ilk günü ve 3 Ağustos Pazartesi günü son olmakta. Yani diğer sene 9 gün tatil olması imkansız. Bu sene olan belki yapılır soruları diğer sene tartışmaya dahi açılmadan sadece var olan günler resmi tatil ilan edilecektir.

Tatil sorularını bir kenara bırakırsak dinimiz için kurban bayramının önemi fazladır. Bu bilinçle büyümüş bir nesil olarak diğer nesillere de bugünün önemini anlatmak ve benimsetmenin önemli olduğunu savunmaktayım. Bu bayram et bayramı değil paylaşmak, birlik ve beraberliğin bayramı. Çocuklarımıza ve bu bilinçte olmayan kişilere bunu benimsetmek ise bizim asıl görevlerimizden biri.

Kurban Bayramı
Kurban Bayramı

Şimdiden tüm İslam aleminin Kurban bayramı mübarek olsun ve rabbim paylaştığınız kurbanlarınızı kabul etsin. 9 gün tatil 2019 ve 2020 de görünmüyor ama siz gene de aile ziyaretini bu bahane ile ertelemeyip yapmayı unutmayın. Tatil sadece Bodrum da Marmaris de değil. Bayramın asıl amacı olan aile birliği ve beraberliğinde, sevenlerinizi ziyarette.

Kurban Bayramı Ne Zaman
Kurban Bayramı Ne Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir